ללמוד להתקדם

העשרת ילדי הנתמכים במרכזי למידה ובחונכות פרטנית
 

ללמוד להתקדם

ללמוד להתקדם

"כל מה שילד צריך  זה מבוגר אחד שמאמין בו".. (ש. קרליבך )
זהו החזון מאחורי המיזם החינוכי של טל חיים להעניק לילדי הנתמכים העשרה וסיוע לימודי, כדי לאפשר לילדים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולהגביר את סיכוייהם להשתלב בחברה הישראלית כתורמים ולא רק כנתרמים.
המיזם הוקם ומופעל תוך שיתוף פעולה בין עמותת "טל חיים" לקבוצת פעילים מהקהילה. הפעילות מתקיימת בעזרת סטודנטים מתנדבים מרכזי למידה ובחונכות פרטנית בבתים.
70% מההורים והמורים מעידים על שיפור באיכות חייהם , חיזוק ביטחונם העצמי ושיפור ניכר בהישגיהם הלימודיים.

 

הנס של התאומים

 תאומים בני 11 חווים עם אמם הגרושה קשיי הישרדות יומיומיים. "אין טעם להשקיע בהם, בעוד שנה שנתיים יהיו ברחוב" - אומרת האם המיואשת מן החייאבל איילה העו"ס של טל חיים לא מוותרת ומצמידה  לילדים סטודנט אכפתי וסבלני. הילדים מנסים "לעבוד עליו" אבל הוא לא מוותר. הוא מתחבר לעולם שלהם ומצליח ללמד אותם דרך משחק. משנפרצה חומת החשדנות והזלזול , הילדים מתחילים לשתף פעולה ובשמחה. באמצע השנה מתחילים להגיע מבחנים מצויינים. במקום 20 מגיעים הציונים 85 ו-95. בטחון של הילדים נוסק, מעמדם בחברה עולה.
אפילו האם המיואשת מוכרחה להודות:" הילדים השתנו, פחתו ההתפרצויות האלימות". כולם מדברים על עולם חדש, עולם של תקווהתאומים בני 11 חווים עם אמם הגרושה קשיי הישרדות יומיומיים. "אין טעם להשקיע בהם, בעוד שנה שנתיים יהיו ברחוב" - אומרת האם המיואשת מן החייאבל איילה העו"ס של טל חיים לא מוותרת ומצמידה  לילדים סטודנט אכפתי וסבלני. הילדים מנסים "לעבוד עליו" אבל הוא לא מוותר. הוא מתחבר לעולם שלהם ומצליח ללמד אותם דרך משחק. משנפרצה חומת החשדנות והזלזול , הילדים מתחילים לשתף פעולה ובשמחה. באמצע השנה מתחילים להגיע מבחנים מצויינים. במקום 20 מגיעים הציונים 85 ו-95. הבטחון של הילדים נוסק, מעמדם בחברה עולה. אפילו האם המיואשת מוכרחה להודות:" הילדים השתנו, פחתו ההתפרצויות האלימות". כולם מדברים על עולם חדש, עולם של תקווה.
 
 

 

עלויות שנתיות


עלות שנתית של הפעלת מרכז למידה אחד לכ-25 תלמידים :15,000 ₪

עלות שנתית של חונכות אישית לכל תלמיד: 2,700 ₪

עלות העסקת חונך בשכר לתלמיד לשנה:10,000 ₪
 
עלות שנתית של תמריצים ושיור תנאי למידה בסיסיים
(משקפיים, שולחן וכד') כ-10000 ₪